V polovině prosince třídy 3. B a 3. D zažily netradiční hodinu OBN a SPK. Navštívil nás totiž režisér syrského původu Moris Issa. Ten nám vyprávěl o svém dospívání v Sýrii, jak se zamiloval do filmového průmyslu anebo jak čirou náhodou dostal dopis od svého bratrance z Prahy, díky kterému pak následujících pár let strávil v Česku studiem na FAMU a nakonec zde žije dodnes.
Nejvíce se nám všem ale líbilo, s jakou láskou a něhou pan Issa mluvil o České republice. Skoro již šedesát let považuje naši zemi za svůj domov a stále zde objevuje mnoho skrytých půvabů. Nejsmutnější část celé přednášky přišla, kdy pan režisér začal povídat o způsobu zacházení s cizinci v době totalitního režimu. Jelikož na začátku sedmdesátých let nepřijal práci, která mu byla nabídnuta, státní úřady na to následně reagovaly tak, že nevyhověly jeho žádosti o české občanství.
Pan Issa se ale nedal a „občanku“ úspěšně získal po Sametové revoluci v roce 1989. Také se nám zmínil o své práci na pohádkách pro Českou televizi. Nebo jak režíroval první sérii dnes již legendárního seriálu „Ordinace v růžové zahradě“.
Po skončení této besedy jsme se všichni jednohlasně shodli, že tyto vyučovací hodiny byly moc příjemné. Kdybychom měli možnost vyslechnout si další zajímavý životní příběh, určitě této příležitosti rádi využijeme.
Lucie D., 3. D